Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Wenger - co dalej?

Nie chcę tutaj robić porównań Chelsea vs Arsenal - nie o to chodzi. Rozumiem, że w ostatnim 10leciu Chelsea / City miały więcej kasy i jej więcej wydawały. Ostatnio to Chelsea robi dobre transfery (Costa/Fabregas/Matic) i uzupełnia drużynę tam gdzie potrzebuje wzmocnień. Wenger jak nic potrzebuje lidera w środku (defensywny pomocnik) klasy światowej, a kupuje kolejnych ofensywnych graczy, którzy nie zawsze spełniają oczekiwane w nich nadzieje (no sorry Ozil to mega rozczarowanie). Po prostu z sezonu na sezon jest regres a nie progres, bo miejsce to samo tylko gra dla oka coraz mniej przyjemna i porażki z mocniejszymi coraz większe. Do ataku (na środek) zamiast wydać na kogoś w końcu 40baniek to kupuje graczy po 20mln. Giroud - cenie go, ale to nie jest top class. Welbeck - fajnie wygląda na boisku, ale jest młody i póki co szału nie robi. ALexis - to nie środek ataku. Kolejny pomocnik (Ozil/Cazorla/Oxlade/Walcott/Ramsey/Willshere - ilu ich już jest?? ). Zresztą WIlshere, który dobrze sprawdza się w roli DMF w reprezentacji w Arsenalu na tej pozycji wystawiany nie jest - Wenger woli tam średniaków jak Arteta i Flamini czyli gości, którzy nie potrafią podać do przodu. Na moje to są właśnie oznaki braku pomysłu na drużynę.

To co belwi napisałeś o stylu - chyba mówisz o Arsenalu sprzed paru lat. Teraz ich gra już tak nie wygląda. Czasem jest taka indolencja w ataku, że aż żal patrzeć. Najlepszy taktycznie mecz to zarazem ten w którym grali z kontry czyli vs City.

Piszesz, że Totenham/Monaco/Borusia to nie ogórki. Jasne, że nie. Ale to nei znaczy, że w meczach z nimi taka drużyna jak Arsenal nie powinna istnieć (ok Monaco ich zjadło taktycznie). Ale nawałnice i bezradność w trakcie meczów z Borusią i Totenhamem aż kuły w oczy...a obie te drużyny mają dużo mniej $$$ niż Arsenal. Sorry, ale co innego przegrać mecz po walce, a co innego zostać przejechanym jak w walcu i dziękować za niski wynik.

Widzisz są trenerzy, którzy z 2+2 robią 5. I takiego trenera potrzebuje Arsenal (SImeone robi to z Atletico, Klopp przez pare sezonów z Borusią). Czasy kiedy Wenger z 2+2 robił 5 dawno się skończyły. Teraz jest to ledwo 4.

Awatar el Loco
    Przegląda
    Kraków
    Kisłem jak czytałem^^

Przegląda
    Wrocław
    Witam, w sumie jest to pierwszy post i jestem tu od nie dawna, ale właśnie szukałem jakiejś dyskusji na temat Arsenalu i jego sytuacji.

Czytałem kilka opini, i w każdej jest po trochu racji to może ja dopiszę mój punkt widzenia.

Moim skromnym zdaniem (zwłaszcza w obecnym sezonie) nie jest tak wielkim problemem walka z 'wielkimi' rywalami (wygrane z MU i City, remisy z Totkami, wyjątkiem są może 2 porażki z Chelsea), najwięcej w ogólnym rozrachunku punktówym Kanonierzy tracą w meczach z drużynami ze środka/dołu tabeli (przykład 2 ostatnie mecze z Crystal i West Ham czy nawet nieszczęsny mecz Watford w pucharze). Generalnie o co mi chodzi to o fakt, że gdy mecz się nie układa albo nawet gdy się układa (mecz z West Ham) nie ma kogoś z krwią zwycieżcy i o osobowości lidera kto będzie motywować resztę zespołu by utrzymać bądź podnieść mobilizację aby zrobić wszystko, żeby zdobyć/dowieźć 3 pkt do końca gwidzka. Wyjątkiem (nie potwierdzającym reguły :P) jest tutaj mecz z Totkami na wyjeździe. Gdzie pomimo czerwonej kartki udało się zdobyć bramkę na 2:2 i ugrać punkt.

Wenger jak nic potrzebuje lidera w środku (defensywny pomocnik) klasy światowej, a kupuje kolejnych ofensywnych graczy, którzy nie zawsze spełniają oczekiwane w nich nadzieje (no sorry Ozil to mega rozczarowanie). Po prostu z sezonu na sezon jest regres a nie progres, bo miejsce to samo tylko gra dla oka coraz mniej przyjemna i porażki z mocniejszymi coraz większe. Do ataku (na środek) zamiast wydać na kogoś w końcu 40baniek to kupuje graczy po 20mln. Giroud - cenie go, ale to nie jest top class. Welbeck - fajnie wygląda na boisku, ale jest młody i póki co szału nie robi. ALexis - to nie środek ataku. Kolejny pomocnik (Ozil/Cazorla/Oxlade/Walcott/Ramsey/Willshere - ilu ich już jest?? ). Zresztą WIlshere, który dobrze sprawdza się w roli DMF w reprezentacji w Arsenalu na tej pozycji wystawiany nie jest - Wenger woli tam średniaków jak Arteta i Flamini czyli gości, którzy nie potrafią podać do przodu. Na moje to są właśnie oznaki braku pomysłu na drużynę.
    Sporo racji. Rozumiem iż Wenger pokłądał nadzieje w Giroud, że będzie liderem, może nie na miarę Henrego ale napastnika klasy Van Persiego. Niestety czas pokazał, że tak się nie stało, pytanie kto odpowiada za ten błąd, sam Wenger ? Czy sztab scoutów, który wydał wspaniałe opinie ? Czy może sam Giroud, który nie dał rady ?

Przy okazji. W głębi serca, myślać o wzmocnieniu i dobrze zespołu z północnego Lodnynu, bardzo chciałbym zobaczyć w składzie nikogo innego jak Roberta Lewandowskiego. Jestem w pełni przekonany, że odnalazłby się w realiach klubu oraz ligi. Jednak równie bardzo obawiam się, iż 'karma/niemoc' Kanonierów mogła by dobrać się również do kariery Lewego, czego bym bardzo nie chciał. Patrząc też realistycznym okiem, samego Arsenalu niebyłoby stać na kupno takiego zawonika. A co gdyby kupiono kogoś takiego jak Arkadiusz Milik ?

Co do środka pola (pomoc czy obrona nie ma większego znaczenia w kontekście wymienności pozycji) nie ma takiej tragedii ale może faktycznie gdyby Wilshera namaszczono by podjął wyzwanie i obowiązek bycia kapitanem (bo jak widać Arteta chyba nie spełnia roli), ale nie jestem wewnątrz kadry i nie mam pełnego przeglądu profilu psychologicznego każdego z zawodników.

Podsumowując sam nie jestem pewien czy zmiana samego selekcjonera jest rozwiązaniem... Pamietajmy jakie wiąże się z tym ryzyko. Wystarczy popatrzeć na sytuację MU i Chelsea. Tak naprawdę z tak zwanej starej czwórki (Arsenal, Chelsea, City, United) w obecnym sezonie patrząc tylko na ligę Arsenal wypada najlepiej.

Awatar FuzBal
    Przegląda
    Łódź
    ten cycat pisal jakis slepy cwok :P Ozil MEGA rozczarowanie... tiaaa....ilu z tych wymienionych pomocnikow mamy dostepnych przez caly czas? trzeba miec szeroka kadre i juz, jakby ich tylu nie bylo to cytowany by polakal ze nie ma kogo wstawic ( chociaz jak dla mnie i tak nie ma bo jakosciowo polowa z nich to herbatniki :P ) DMa akurat mamy jednego z najlepszych w lidze a i Elnany dobrze sie zapowiada, Giroud temat rzeka, dla mnie sredniak ale mysle ze w parze z jakims wysmiganym napastnikiem szybkim zwinnym sprawdzalby sie dobrze ale u Wengera pewnie nigdy nie zobaczymy takiej pary w ataku (dochodzi do tego tez to ze musialby byc w jako tako uzywalnej formie a nie jak teraz...), wydawac tony $$$ tez nie trzeba, niech ten cytowany miszcz popaczy na Lester i kwoty jakie placili za swoich najlepszych zawodnikow (to taki najswiezszy przyklad po prostu) a potem niech zobaczy jak wyszlo wydawanie milionow na flacao, di marie, torresa itd... (ta wiem ze np marian w psg to juz znowu top ale wydanie kupy kasy nie zawsze gwarantuje dobry transfer)

co do Wengera to jestem jednym z tych ktorzy nie pierwszy rok maja problem z jego byc albo nie byc w Arsenalu, tu najwieksze ryzyko to skonczenie jak liverpool ale z 2 strony jest ryzyko ze przypadkiem trafimy na kogos kto ma jaja i nagle okaze sie ze nasza banda sredniakow to przekozaki a nasz top niszczy mesiego i ronaldo tylko ciagle byli zle poukladani :P

i badz tu madry

Przyjaciel APSC
    Przegląda
    Navan
    Arsene Wenger w 2014 roku podpisując nowy trzyletni kontrakt obiecał że zdobędzie tytuł.Więc został mu ostatni rok-ostatni najbliższy sezon w ramach którego powinien się wywiązać ze złożonej obietnicy.Ten sezon był wręcz wyjatkowy aby ów upragnione mistrzostwo wygrać no ale papa zawalił go swoją ignorancją obu okienek transferowych no i złym doborem składu w wielu meczach stawiając z uporem maniaka na piłkarzy(pupili) którzy nie są w dobrej formie pomijając nielubianego Joela który bił/bije tych pupilków na głowę.

Ale od dawna wiadomo jak to jest w tym klubie,papcio ma wsparcie przychylnego zarządu a właściciel Kroenke ma w nosie czy jego klub wygrywa trofea czy nie.To właściciel który nie stawia przed swoim podwładnym określonych celów na sezon no chyba że jest jako taki jeden cel i pewnie taki jest a mianowicie miejsce w top4 na koniec dające pieniądze z wystepów w LM,oczywiście do 1/8 finału tych rozgrywek bo wiadomo że jaki byłby to przeciwnik w tej 1/8 to i tak zawsze odpadną(wymarzone Monaco).

Więc według mnie Arsene Wenger pozostanie w Arsenalu na przyszły ostatni rok swojego kontraktu bez względu na to jak ten sezon się dla jego ekipy zakończy,Ten ostatni sezon powinien zadecydowac o jego dalszej przyszlosci.Jakie przeprowadzi transfery: kto odejdzie z tej dryżyny no i najważniejsze kto przyjdzie bo ta ekipa potrzebuje wreszcie konkretnych wzmocnien aby mógł spełnić swoją obietnicę wygrania mistrzostwa..

Przegląda
    Wrocław
    Oglądając mecz EVER z MU, byłem podwrażeniem postawy obu ekip. Bo z jednej strony MU wielki klub i faworyt a wiemy jak słabo spisywał się w przeciągu sezonu, to mecz w pucharze zrobił na mnie ogromne wrażenie. Postawa młodziaków Rashford, Martial i Lingard w tym meczu zrobiła na mnie zwrażenie i nawet wzbudziła lekką zazdrość, jeśli się nie spalą to w przyszłym sezonie będzie co podziwiać. Everton też fajnie wypadł, oczywiście Lukaku zmarnował mnóstwo sytuacji ale trzeba umieć te sytuacje wypracować, w porównaniu do gry Giroud w meczu z Sunderlandem.... Widać było jak dużo cały zespół wkłada serca i poświęcenia, i stawia czoła pomimo braku umiejętności (tego mi bardzo brakuje w Arsenalu). Kto wie jakby się skończył mecz gdyby nie akcja Martiala z 94 minuty.

Ktoś powie, że nie można porównywać meczu do meczu innych drużyn okej zgodzę się, ale można porównać postawę i zachowanie drużyn.

Takiej postawy zabrakło w kilku ostatnich meczach, gdy była jeszcze szansa powalczyć o mistrzostwo, czy nieszczęsny mecz z Watford...

Gdzieś przeczytałem artykuł, że dobrą zmianą byłby senior D.Simeone, powiem szczerze, że jest to bardzo interesująca propozycja. Ktoś z takim temperamentem i charakterem, napewno potrafiłby wpłynąć na oblicze zespołu.

Odrazu zaznaczę, iż nie jestem przeciwko Wengerowi, dużo osiągnął, ma dużą wiedzę i ogromne możliwości ale najwyraźniej, jak dla mnie, poprostu się wypalił (żeby nie powiedzieć zestarzał :P) i brakuje odpowiedniego podejścia, werwy, zacięcia?

Jestem pewien, że Wenger będzie pozostać się do 2019 roku
    Widzę to zza jego decyzij
    Elneny,Xhaka, Sanchez ktòry wychodzi jak centre forward - to wszystko na przyszłość

Wenger - dyktator
    Dyktatorzy nigdy nie zakończają dobrze

Uprawnienia umieszczania postów